Main Menu
User Menu

23. střelecký sbor [1936-1941]

23rd Rifle Corps / 23-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
23. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
23-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.07.1941
Nástupce:
Successor:
45. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1936-26.07.1938 Běloruský vojenský okruh
26.07.1938-15.09.1939 Běloruský zvláštní vojenský okruh
15.09.1939-14.11.1939 Běloruský front
14.11.1939-DD.MM.1940 ?
DD.MM.1940-30.07.1941 Zakavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
15.01.1936-15.09.1939 Mozyr, ?
15.09.1939-14.11.1939 východoevropské válčiště
14.11.1939-DD.MM.1940 ?, ?
DD.MM.1940-30.07.1941 Leninakan, ?

Velitel:
Commander:
15.01.1936-DD.MM.RRRR Podlas, Kuzma Petrovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Akimov, Stěpan Dmitrijevič (Komandir brigady / Командир бригады)
04.06.1940-30.07.1941 Baronov, Konstantin Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.09.1939-DD.MM.RRRR 52. střelecká divize
23.04.1941-DD.MM.RRRR 138. horská střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/23-strelecky-sbor-1936-1941-t58339#564851Verze : 2
MOD