Main Menu
User Menu

3. střelecký sbor [1923-1941]

3rd Rifle Corps

3. strelecký zbor

3-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
3. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
3-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.03.1923
Předchůdce:
Predecessor:
3. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
30.07.1941
Nástupce:
Successor:
46. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.03.1923-DD.09.1939 Moskevský vojenský okruh
15.09.1939-18.09.1939 10. armáda
18.09.1939-DD.12.1939 11. armáda
DD.12.1939-DD.01.1940 Leningradský vojenský okruh
DD.01.1940-26.03.1940 13. armáda
28.03.1940-DD.04.1940 Leningradský vojenský okruh
DD.04.1940-30.07.1941 Zakavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
08.03.1923-DD.05.1923 Tambov, ? /
DD.05.1923-DD.11.1924 Rjazaň, ? /
DD.11.1924-DD.MM.1931 Vladimir, ? /
DD.MM.1931-DD.09.1939 Ivanovo, ? /
DD.09.1939-DD.10.1939 východoevropské válčiště, ?
DD.10.1939-DD.12.1939 Polock, ?
DD.12.1939-DD.04.1940 východoevropské válčiště, ?
DD.04.1940-30.07.1941 Kutaisi, ? /

Velitel:
Commander:
08.03.1923-DD.06.1924 Grušeckij, Vladislav Florianovič ( )
DD.06.1924-DD.10.1924 Smolin, Ivan Ivanovič ( )
DD.10.1924-DD.07.1926 Olšanskij, Michail Michajlovič ( )
DD.07.1926-DD.12.1926 Kujbyšev, Nikolaj Vladimirovič ( )
DD.12.1926-DD.01.1930 Stučka, Kirill Andrejevič ( )
DD.01.1930-DD.03.1931 Jefremov, Michail Grigorjevič ( )
DD.03.1931-DD.04.1932 Arťomenko, Nikolaj Filippovič ( )
DD.04.1932-DD.10.1932 Uvarov, Nikolaj Michajlovič ( )
DD.10.1932-DD.11.1935 Kulik, Grigorij Ivanovič ( )
DD.11.1935-DD.05.1937 Kulik, Grigorij Ivanovič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
DD.05.1937-DD.06.1937 Michajlin, ? ( )
DD.06.1937-DD.05.1938 Sokolov, Alexandr Dmitrijevič (Komandir divizii / Командир дивизии)
DD.05.1938-DD.03.1940 Batov, Pavel Ivanovič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
06.03.1940-01.04.1940 Ivanov, Michail Michajlovič (Komandir brigady / Командир бригады)
01.04.1940-11.04.1940 Ivanov, Michail Michajlovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
DD.04.1940-04.05.1940 Čerňak, Stěpan Ivanovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
04.05.1940-30.07.1941 Čerňak, Stěpan Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.11.1927-DD.01.1930 Zinoviev, Ivan Zinovievič ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.02.1940-DD.03.1940 Boľšakov, Dmitrij Michajlovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.08.1924-01.10.1938 14. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatojevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Suvenirov, Oleg Fedotovič: Tragedija RKKA 1937-1938. Moskva, Těrra 1998.
URL : https://www.valka.cz/3-strelecky-sbor-1923-1941-t58330#527700Verze : 1
MOD