Main Menu
User Menu

21. střelecký sbor [1939-1941]

21st Rifle Corps / 21-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
21. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
21-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
1. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.08.1939-15.09.1939 Moskevský vojenský okruh
15.09.1939-14.11.1939 ?
14.11.1939-11.07.1941 ?
11.07.1940-DD.06.1941 Západní zvláštní vojenský okruh
DD.06.1941-DD.MM.1941 3. armáda
Dislokace:
Deployed:
19.08.1939-15.09.1939 Moskva, ? /
15.09.1939-14.11.1939 východoevropské válčiště
14.11.1939-DD.06.1941 Lida, ?
DD.06.1941-DD.MM.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
15.09.1939-DD.10.1939 Morozov, Vasilij Ivanovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
DD.10.1939-04.06.1940 Semjonov, Fjodor Jakovlevič (Komandir divizii / Командир дивизии)
04.06.1940-14.03.1941 Semjonov, Fjodor Jakovlevič (Geněral-major / Генерал-майор)
14.03.1941-DD.06.1941 Borisov, Vladimir Borisovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/21-strelecky-sbor-1939-1941-t58277#564863Verze : 1
MOD