29. gardový střelecký sbor [1943-1956]

29th Guards Rifle Corps / 29-й гвардейский стрелковый корпус

     
Název:
Name:
29. gardový střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
29-й гвардейский стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
19. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
25.06.1956
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.04.1943-05.05.1943 1. gardová armáda
05.05.1943-25.06.1956 8. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
16.04.1943-10.06.1945 východoevropské válčiště
11.06.1945-25.06.1956 Leipzig, ? /

Velitel:
Commander:
16.04.1943-17.05.1943 Anaškov, Michail Borisovič (gardový generálmajor)
18.05.1943-17.02.1944 Fokanov, Jakov Stěpanovič (gardový generálporučík)
18.02.1944-27.03.1944 Kravcov, Ivan Kondraťjevič (gardový generálmajor)
28.03.1944-12.04.1944 Bobruk, Sergej Antonovič (gardový generálporučík)
13.04.1944-07.08.1944 Fokanov, Jakov Stěpanovič (gardový generálporučík)
08.08.1944-26.04.1945 Šemenkov, Afanasij Dmitrijevič (gardový generálmajor)
26.04.1945-25.04.1945 Šemenkov, Afanasij Dmitrijevič (gardový generálporučík)
26.04.1945-11.07.1945 Chetagurov, Georgij Ivanovič (gardový generálmajor dělostřelectva)
11.07.1945-18.07.1945 Chetagurov, Georgij Ivanovič (gardový generálporučík)
18.07.1945-DD.02.1946 Pozňak, Viktor Genrichovič (gardový generálmajor)
DD.02.1946-DD.04.1948 Chetagurov, Georgij Ivanovič (gardový generálporučík)
DD.04.1948-10.06.1948 Bělonogov, Vasilij Andrejevič (gardový generálmajor)
10.06.1948-09.02.1951 Čerokmanov, Filipp Michajlovič (gardový generálporučík)
09.02.1951-DD.11.1951 Serjugin, Michail Petrovič (gardový generálmajor)
DD.11.1951-
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
19.02.1943-05.11.1945 27. gardová střelecká divize
19.03.1943-DD.03.1957 82. gardová střelecká divize
05.05.1943-DD.05.1945 74. gardová střelecká divize
DD.05.1943-DD.05.1943 50. střelecká divize
05.11.1945-DD.03.1957 21. gardová mechanizovaná divize

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
19.02.1945-25.06.1956 Gardový lodžský střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
11.06.1945 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. Ii i dr.: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk 2003.
Feskov, V. I. i dr.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. i dr.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/29-gardovy-strelecky-sbor-1943-1956-t58257#569931Verze : 4
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!