Main Menu
User Menu

23. gardový střelecký sbor [1943-1947]

23rd Guards Rifle Corps / 23-й гвардейский стрелковый корпус

     
Název:
Name:
23. gardový střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
23-й гвардейский стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.05.1948
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.04.1943-DD.03.1947 6. gardová armáda
DD.03.1947-20.05.1948 Pobaltský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
17.04.1943-09.07.1945 východoevropské válčiště
09.07.1945-20.05.1948 Kuldiga, ?

Velitel:
Commander:
17.04.1943-22.07.1943 Vachramejev, Pavel Prokopjevič (gardový generálmajor)
22.07.1943-07.04.1944 Tavartkiladze, Nikolaj T. ( )
07.04.1944-20.05.1948 Jermakov, Arkadij Nikolajevič (gardový generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk 2003.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/23-gardovy-strelecky-sbor-1943-1947-t58251#565332Verze : 3
MOD