Main Menu
User Menu

Velitelství 34. hraniční oblasti [1938-1938]

Headquarters of the 34th Border Area

     
Název:
Name:
34. hraniční oblast
Originální název:
Original Name:
34. hraniční oblast
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.09.1938-22.10.1938 XII. hraniční pásmo
Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-22.10.1938 Jaroměř, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.09.1938-22.10.1938 Pavlík, Antonín (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.09.1938-22.10.1938 Vojtěchovský, Václav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-30.09.1938 Hraniční úsek "Bedřichov", velitelství
25.09.1938-22.10.1938 Hraničářský pluk 17
25.09.1938-22.10.1938 Hraničářský pluk 18
25.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 22
25.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 48
25.09.1938-22.10.1938 Pěší prapor I/21
25.09.1938-22.10.1938 Pěší prapor III/21
25.09.1938-22.10.1938 Smíšený přezvědný oddíl 34
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství dělostřelectva 34. hraniční oblasti
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 34. hraniční oblasti
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství ženijního vojska 34. hraniční oblasti
27.09.1938-22.10.1938 Hraničářský prapor 22
04.11.1938-11.11.1938 Hraničářský prapor 2, velitelství

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno BOŘIVOJ
Zdroje:
Sources:
armada.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-34-hranicni-oblasti-1938-1938-t57742#208613Verze : 4
MOD