Main Menu
User Menu

Velitelství 37. hraniční oblasti [1938-1938]

Headquarters of the 37th Border Area

     
Název:
Name:
37. hraniční oblast
Originální název:
Original Name:
37. hraniční oblast
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.09.1938-22.10.1938 XIII. hraniční pásmo
Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-22.10.1938 Šternberk, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.09.1938-22.10.1938 Birula, Jindřich Jiří (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.09.1938-22.10.1938 Čatloš, Ferdinand (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 40
25.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 8
25.09.1938-22.10.1938 Smíšený přezvědný oddíl 37
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství dělostřelectva 37. hraniční oblasti
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 37. hraniční oblasti
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství ženijního vojska 37. hraniční oblasti
30.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 65

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno FLORIÁN
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-37-hranicni-oblasti-1938-1938-t57732#208603Verze : 4
MOD