Main Menu
User Menu

Velitelství 16. divise [1938-1938]

Headquarters of the 16th Division

     
Název:
Name:
16. divise
Originální název:
Original Name:
16. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 128 (128-A-1)
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1938
Nástupce:
Successor:
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-14.10.1938 Ružomberok, kasárny /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-14.10.1938 Marvan, František (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-14.10.1938 Duda, Petr (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-14.10.1938 Horský pěší pluk 1
27.09.1938-14.10.1938 Horský pěší pluk 2
27.09.1938-14.10.1938 Pěší pluk 41
27.09.1938-14.10.1938 Smíšený přezvědný oddíl 16
27.09.1938-14.10.1938 Velitelství dělostřelectva 16. divise
27.09.1938-14.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 16. divise
27.09.1938-14.10.1938 Velitelství ženijního vojska 16. divise
25.11.1938-01.12.1938 Letecká skupina "Jablonský"

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno JABLONSKÝ
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Hlavní štáb branné moci, 1. oddělení
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-16-divise-1938-1938-t57712#463893Verze : 4
MOD