Main Menu
User Menu

3. rychlá divise, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 3rd Rapid Division

     
Název:
Name:
3. rychlá divise, velitelství
Originální název:
Original Name:
3. rychlá divise, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 132
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1938
Nástupce:
Successor:
3. rychlá divise, velitelství
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-27.09.1938 Hlavní velitelství
27.09.1938-15.12.1938 Velitelství III. armády
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-16.10.1938 Levice, Kasárny Milana R. Štefánika /
16.10.1938-18.10.1938 Tekovské Šarluhy, ? /
18.10.1938-22.11.1938 Šala, ? /
22.11.1938-13.12.1938 Trnava, ? /
13.12.1938-15.12.1938 Bratislava, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-15.12.1938 Eminger, Jaroslav (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.09.1938-29.09.1938 Veit, Karel (podplukovník generálního štábu)
29.09.1938-07.10.1938 Skyva, Oldřich (štábní kapitán generálního štábu)
07.10.1938-15.12.1938 Veit, Karel (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno DAVID 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství "David"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/3-rychla-divise-velitelstvi-1938-1938-t57708#590788Verze : 8
MOD