Main Menu
User Menu

2. rychlá divise, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Rapid Division

     
Název:
Name:
2. rychlá divise, velitelství
Originální název:
Original Name:
2. rychlá divise, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 131 (131-A-1)
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1938
Nástupce:
Successor:
2. rychlá divise, velitelství
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-27.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Brně
27.09.1938-29.09.1938 Velitelství II. armády
29.09.1938-04.10.1938 Velitelství IV. armády
04.10.1938-22.10.1938 Velitelství II. armády
22.10.1938-15.11.1938 Zemské vojenské velitelství v Brně
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-29.09.1938 Olomouc, Kasárny sibiřského pluku
30.09.1938-04.10.1938 Jaroměřice nad Rokytnou, zámek
05.10.1938-06.10.1938 Šternberk, barákový tábor
06.10.1938-05.11.1938 Ivanovice na Hané,
05.11.1938-15.11.1938 Brno,

Velitel:
Commander:
24.09.1938-22.10.1938 Koutňák, Josef (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.09.1938-22.10.1938 Kopecký, Jan (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-DD.10.1938 Motorisovaný přezvědný oddíl 2, velitelství
25.09.1938-22.10.1938 Kanonová rota 86 /motorisovaná/
25.09.1938-15.11.1938 Velitelství 2. jezdecké brigády
25.09.1938-15.11.1938 Velitelství 2. motomechanisované brigády
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství dělostřelectva 2. rychlé divise
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 2. rychlé divise
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství ženijního vojska 2. rychlé divise
DD.09.1938-DD.10.1938 Kanonová rota 85 /motorisovaná/

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno "Ondřej" (24.09.1938-27.10.1938)
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha,
URL : https://www.valka.cz/2-rychla-divise-velitelstvi-1938-1938-t57707#463889Verze : 9
MOD