Main Menu
User Menu

Velitelství I. sboru [1938-1938]

Headquarters of the 1st Corps

     
Název:
Name:
Velitelství I. sboru
Originální název:
Original Name:
Velitelství I. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 106 - Mobilisovaný útvar 106-B-3
Datum zániku:
Disbanded:
20.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-20.10.1938 Velitelství I. armády
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-29.09.1938 Praha, Budova zemského velitelství /
29.09.1938-12.10.1938 Votice, klášter /
12.10.1938-20.10.1938 Praha, ? /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-20.10.1938 Šípek, Jan (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-20.10.1938 Kudláček, Čeněk (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.09.1938-20.10.1938 Štáb I. sboru
27.09.1938-22.10.1938 32. hraniční oblast
27.09.1938-22.10.1938 5. divise
27.09.1938-22.10.1938 Skupina 4
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství 2. divise
27.09.1938-20.10.1938 Velitelství dělostřelectva I. sboru
27.09.1938-20.10.1938 Velitelství telegrafního vojska I. sboru
27.09.1938-20.10.1938 Velitelství ženijního vojska I. sboru
27.09.1938-16.10.1938 Vyšší polní soud I. sboru [1938-1938]
27.09.1938-20.10.1938 Úřad intendanční služby I. sboru
27.09.1938-20.10.1938 Úřad veterinářské služby I. sboru
27.09.1938-16.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora I. sboru
27.09.1938-20.10.1938 Úřad zbrojní služby I. sboru
27.09.1938-20.10.1938 Úřad zdravotnické služby I. sboru
DD.09.1938-DD.10.1938 Topografické oddělení 51

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno SMETANA 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství "Smetana"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-I-sboru-1938-1938-t57692#588420Verze : 5
MOD