Main Menu
User Menu

13. tankový pluk [1951-1989]

13th Tank Regiment

     
Název:
Name:
13. tankový pluk
Originální název:
Original Name:
13. tankový pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Tankový pluk 13
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1989
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-09.05.1955 3. tanková divize
09.05.1955-01.09.1960 13. tanková divize
01.09.1960-01.06.1989 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-DD.08.1958 Mladá, ?
DD.08.1958-01.06.1989 Čáslav, ?
Velitel:
Commander:
01.01.1951-DD.MM.1952 Knár, Jan (Podplukovník)
DD.MM.1952-DD.MM.1952 Toušek, Josef (Štábní kapitán)
DD.MM.1952-DD.MM.1952 Toušek, Josef (Major)
DD.MM.1952-DD.MM.RRRR Procházka, Jaroslav (Štábní kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Procházka, Jaroslav (Major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1961 Procházka, Jaroslav (Podplukovník)
DD.MM.1961-DD.MM.RRRR Matějka, Ladislav (Major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1969 Matějka, Ladislav (Podplukovník)
DD.MM.1969-DD.MM.1973 Ort, Rudolf (Podplukovník)
DD.MM.1973-DD.MM.RRRR Arendáš, Jozef (Kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1975 Arendáš, Jozef (Major)
DD.MM.1975-DD.MM.1978 Dudák, Ivan (Major)
DD.MM.1978-DD.MM.1979 Mach, Jan (Kapitán)
DD.MM.1979-DD.MM.RRRR Novák, Jiří (Kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1982 Novák, Jiří (Major)
DD.MM.1982-DD.MM.1985 Trippé, Zdeněk (Major)
DD.MM.1985-DD.MM.RRRR Pastorek, Marián (Major)
DD.MM.RRRR-01.06.1989 Pastorek, Marián (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
09.05.1955-01.06.1989 Kyjevský tankový pluk
Vyznamenání:
Decorations:
DD.10.1959 Dukelská pamětní medaile
Poznámka:
Note:
01.01.1951-DD.08.1958 VÚ Mladá
00.08.1958-01.06.1989 VÚ Čáslav
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00727 (13. tankový pluk)
www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/13-tankovy-pluk-1951-1989-t57663#406946Verze : 0
MOD