Main Menu
User Menu

21. tankový pluk [1952-1992]

21st Tank Regiment

     
Název:
Name:
21. tankový pluk
Originální název:
Original Name:
21. tankový pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1952
Předchůdce:
Predecessor:
21. tankosamohybný pluk
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successsor:
21. tankový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1952-09.05.1955 5. mechanizovaná divize
09.05.1955-01.10.1958 1. mechanizovaná divize
01.10.1958-31.12.1992 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.11.1952-31.12.1992 Žatec, ?
Velitel:
Commander:
01.11.1952-DD.MM.RRRR ?, ? (0)
25.11.1975-03.11.1977 Braun, Vladimír (Kapitán)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? (0)
DD.MM.1982-DD.MM.1987 Sova, Vladimír (Major)
DD.MM.RRRR-31.12.1992 , (0)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.11.1952-31.12.1992
Čestný název:
Honorary Name:
25.03.1970-31.12.1992 Tankový pluk kapitána Rudolfa Jasioka
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR-31.12.1992 Řád rudé hvězdy
DD.MM.RRRR-31.12.1992 Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani
Poznámka:
Note:
01.11.1952-31.12.1992 VÚ 6363 Žatec
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00621 (21. tankový pluk)
URL : https://www.valka.cz/21-tankovy-pluk-1952-1992-t57661#405800Verze : 1
MOD
Rukávový znak z počátku 90. let
URL : https://www.valka.cz/21-tankovy-pluk-1952-1992-t57661#382251Verze : 0
MOD