Main Menu
User Menu

Samostatná mechanizovaná armáda [1947-1957]

Detached Mechanised Army / Отдельная механизированная армия

     
Název:
Name:
Samostatná mechanizovaná armáda
Originální název:
Original Name:
Отдельная механизированная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.12.1947
Předchůdce:
Predecessor:
Jižní skupina vojsk
Datum zániku:
Disbanded:
04.06.1957
Nástupce:
Successor:
1. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.12.1947-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-04.06.1957 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
20.12.1947-04.06.1957 Bukurešť, ? /

Velitel:
Commander:
20.12.1947-30.01.1948 Cvetajev, Vjačeslav Dmitrijevič (Geněral armii / Генерал армии)
30.01.1948-20.04.1949 Sviridov, Vladimir Petrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
20.04.1949-23.06.1950 Gusev, Nikolaj Ivanovič (Geněral armii / Генерал армии)
23.06.1950-03.09.1950 ?, ? ( )
03.09.1950-17.01.1956 Golikov, Filipp Ivanovič (Geněral armii / Генерал армии)
17.01.1956-04.06.1957 Getman, Andrej Lavrenťjevič (Geněral armii / Генерал армии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I. G.: Tankovyj meč Strany Sovětov. Minsk 2001.
Feskov, V. I. i dr.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/Samostatna-mechanizovana-armada-1947-1957-t57288#569192Verze : 2
MOD