Main Menu
User Menu

7. mechanizovaná armáda [1950-1957]

7th Mechanised Army / 7-я механизированная армия

     
Název:
Name:
7. mechanizovaná armáda
Originální název:
Original Name:
7-я механизированная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.06.1950
Předchůdce:
Predecessor:
7. samostatná tanková divize
Datum zániku:
Disbanded:
20.05.1957
Nástupce:
Successor:
7. tanková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.03.1950-20.05.1957 Běloruský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
21.03.1950-20.05.1957 Borisov, ?

Velitel:
Commander:
21.03.1950-28.04.1953 Malachov, Xenofont Michajlovič (generálporučík tankového vojska)
28.04.1953-08.05.1954 Bogdanov, Semjon Iljič (maršál tankového vojska)
08.05.1954-10.10.1954 Batickij, Pavel Fjodorovič (generálplukovník)
10.10.1954-20.05.1957 Panov, Michail Fjodorovič (generálporučík tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
21.03.1950-DD.09.1950 Burdějnyj, Alexej Semjonovič (generálporučík tankového vojska)
DD.09.1950-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I. G.: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk 2001.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/7-mechanizovana-armada-1950-1957-t57285#577173Verze : 2
MOD