Main Menu
User Menu

39. vševojsková armáda [1970-1991]

39th Combined Arms Army

39-я общевойсковая армия

     
Název:
Name:
39. vševojsková armáda
Originální název:
Original Name:
39-я общевойсковая армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1970
Předchůdce:
Predecessor:
armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1992
Nástupce:
Successor:
39. vševojsková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1970-07.05.1992 Zabajkalský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1970-07.05.1992 Ulánbátar, ? /

Velitel:
Commander:
12.05.1970-18.04.1974 Krivda, Fedot Filippovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
19.04.1974-25.04.1975 Petrovskij, Georgij Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
25.04.1975-26.12.1977 Petrovskij, Georgij Semjonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
27.12.1977-DD.09.1979 ?, ? ( )
DD.09.1979-DD.06.1983 Burlakov, Matvej Prokopievič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.06.1983-03.02.1984 Momotov, Jurij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
03.02.1984-04.11.1985 Momotov, Jurij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
05.11.1985-DD.02.1988 Ševcov, Vladimir Tichonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.02.1988-30.10.1989 Majorov, Leonid Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.10.1989-DD.12.1989 Majorov, Leonid Sergejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.12.1989-07.05.1992 ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1980-DD.MM.1984 Kalinin, Michail Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.1986-DD.MM.1988 Majorov, Leonid Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/39-vsevojskova-armada-1970-1991-t57276#515960Verze : 0
MOD