Main Menu
User Menu

40. armáda [1979-1989]

40th Army / 40-я армия

     
Název:
Name:
40. armáda
Originální název:
Original Name:
40-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.12.1979
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1989
Nástupce:
Successor:
59. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.12.1979-01.03.1989 Turkestánský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
17.12.1979-DD.02.1989 Kábul, ? /
DD.02.1989-01.03.1989 Samarkand, ? /

Velitel:
Commander:
17.12.1979-23.09.1980 Tucharinov, Jurij Vladimirovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
23.09.1980-07.05.1982 Tkač, Boris Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
07.05.1982-04.11.1983 Jermakov, Vladimir Fjodorovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
04.11.1983-28.04.1984 Geněralov, Leonid Jevstafjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.04.1984-19.04.1985 Geněralov, Leonid Jevstafjevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
19.04.1985-30.04.1986 Rodionov, Igor Nikolajevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
30.04.1986-01.06.1987 Dubynin, Viktor Petrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
01.06.1987-01.03.1989 Gromov, Boris Vsevolodovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1980-15.02.1989 Vzdušné síly 40. armády

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. a kol.: Vooružennyje Sily SSSR posle Vtoroj mirovoj vojny, od Krasnoj armii k Sovetskoj. Č. 1. Tomsk 2013.
URL CZ: https://www.valka.cz/40-armada-1979-1989-t57275#559006Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/40th-Army-40-ya-armiya-t57275#559006Version : 0
MOD