Main Menu
User Menu

Východosibiřský vojenský okruh [1945-1953]

Eastern-Siberian Military District / Восточно-Сибирский военный округ

     
Název:
Name:
Východosibiřský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Восточно-Сибирский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
50. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1953
Nástupce:
Successor:
31. střelecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-30.06.1953 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-30.06.1953 Irkutsk
Velitel:
Commander:
09.07.1945-19.02.1947 Romaněnko, Prokofij Logvinovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
19.02.1947-07.04.1950 Zacharov, Georgij Fjodorovič (Geněral armii / Генерал армии)
07.04.1950-12.03.1951 Gusev, Dmitrij Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
12.03.1951-30.06.1953 Boldin, Ivan Vasiljevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1945-DD.05.1953 18. gardový střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. – Golikov, V. I. – Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Vtoroj mirovoj vojny. Ot Krasnoj Armii k Sovetskoj. T. 1. Tomsk 2013.
V plameni i slave. Očerki istorii Sibirskogo vojennogo okruga. Novosibirsk 1969.
URL : https://www.valka.cz/Vychodosibirsky-vojensky-okruh-1945-1953-t57269#514991Verze : 9
MOD