Main Menu
User Menu

Uralský vojenský okruh [1945-1989]

Ural Military District / Уральский военный округ

     
Název:
Name:
Uralský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Уральский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Uralský vojenský okruh / 51. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1989
Nástupce:
Successor:
Povolžsko-uralský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-01.09.1989 Sverdlovsk, ? /
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR , (0)
DD.MM.1958-07.09.1959 Leljušenko, Dmitrij Danilovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
08.09.1959-DD.MM.1960 Leljušenko, Dmitrij Danilovič (Geněral armii / Генерал армии)
DD.MM.1960-DD.MM.RRRR , ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1953-01.08.1956 10. střelecký sbor
05.06.1956-DD.07.1956 43. mechanizovaná divize
15.01.1958-01.07.1959 130. motostřelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
15.01.1974 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Uralsky-vojensky-okruh-1945-1989-t57266#514993Verze : 0
MOD