Main Menu
User Menu

Turkestánský vojenský okruh [1945-1992]

Turkestan Military District / Туркестанский военный округ

     
Název:
Name:
Turkestánský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Туркестанский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Středoasijský vojenský okruh / 1. úderná armáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
Turkestánský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-31.12.1991 Taškent

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ljaščenko, Nikolaj Grigorjevič ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1945-25.06.1957 1. střelecký sbor
17.08.1945-DD.MM.1980 115. gardový stíhací letecký pluk
DD.04.1946-20.02.1949 6. letecká armáda
DD.06.1946-15.04.1957 16. gardová mechanizovaná divize
20.02.1949-24.06.1969 73. letecká armáda
01.09.1949-25.06.1957 17. střelecký sbor
25.06.1957-15.03.1970 1. armádní sbor
DD.08.1964-24.06.1969 18. armáda
17.12.1979-01.03.1989 40. armáda
13.06.1981-30.06.1992 115. gardový stíhací letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.1968 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
URL : https://www.valka.cz/Turkestansky-vojensky-okruh-1945-1992-t57265#513730Verze : 0
MOD