Main Menu
User Menu

Smolenský vojenský okruh [1945-1946]

Smolensk Military District / Смоленский военный округ

     
Název:
Name:
Smolenský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Смоленский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
33. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
05.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-05.05.1946 Ministerstvo ozbrojených sil
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-05.05.1946 Smolensk, ? /
Velitel:
Commander:
09.07.1945-05.05.1946 Davidovskij, Ivan Jelizarovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.11.1945-05.05.1946 Ozerov, Fjodor Pětrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1945-DD.02.1946 13. gardový střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
09.07.1945-05.05.1946 Brjanská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
09.07.1945-05.05.1946 Kalužská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
09.07.1945-05.05.1946 Smolenská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
09.07.1945-05.05.1946 Vělikolucká oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Smolensky-vojensky-okruh-1945-1946-t57259#514844Verze : 0
MOD