Main Menu
User Menu

Povolžský vojenský okruh [1945-1989]

Volga Military District

Приволжский военный округ (ПриВО)

     
Název:
Name:
Povolžský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Приволжский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Povolžský vojenský okruh
3. gardová armáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1989
Nástupce:
Successor:
Povolžsko-uralský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-01.09.1989 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-01.09.1989 Kujbyšev, ? /

Velitel:
Commander:
09.07.1945-01.07.1946 Gordov, Vasilij Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
01.07.1946-DD.11.1950 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
DD.11.1950-12.10.1953 Perekrjostov, Grigorij Nikiforovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
12.10.1953-03.06.1957 Kuzněcov, Vasilij Ivanovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
03.06.1957-18.04.1960 Komarov, Vladimir Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
18.04.1960-DD.06.1961 Stučenko, Andrej Trofimovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
DD.06.1961-26.11.1963 Pavlovskij, Ivan Grigorjevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
26.11.1963-04.12.1965 Ljaščenko, Nikolaj Grigorjevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
04.12.1965-25.10.1967 Ogarkov, Nikolaj Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
25.10.1967-23.04.1968 Ogarkov, Nikolaj Vasiljevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
23.04.1968-14.10.1971 Paršikov, Alexej Michajlovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
14.10.1971-08.11.1971 Naumenko, Jurij Andrejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
08.11.1971-26.06.1975 Naumenko, Jurij Andrejevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
26.06.1975-19.02.1976 Lušev, Pjotr Georgijevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
19.02.1976-24.11.1977 Lušev, Pjotr Georgijevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
24.11.1977-17.02.1978 Končic, Vladimir Nikolajevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
17.02.1978-12.06.1981 Končic, Vladimir Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
12.06.1981-13.06.1985 Rjachov, Anatolij Jakovlevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
13.06.1985-11.08.1989 Patrikejev, Valerij Anisimovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
11.08.1989-01.09.1989 Makašov, Albert Michajlovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.07.1945-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1945-DD.09.1945 48. armáda
06.05.1946-DD.MM.1953 10. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
15.01.1974 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Krasnoznaměnnyj Privolžskij. Istorija Krasnoznaměnnogo Privolžskogo vojennogo okruga. 2-je izdanije, Moskva, Vojenizdat 1985.
URL : https://www.valka.cz/Povolzsky-vojensky-okruh-1945-1989-t57254#565421Verze : 4
MOD