Main Menu
User Menu

Oděský vojenský okruh [1945-1991]

Odessa Military District / Одесский военный округ

     
Název:
Name:
Oděský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Одесский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
2. ukrajinský front
Oděský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
Oděský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.03.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-05.09.1984 Ministerstvo obrany
05.09.1984-31.12.1991 Hlavní velitelství vojsk jihozápadního směru
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-31.12.1991 Oděsa /
Velitel:
Commander:
09.07.1945-11.07.1945 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (generálporučík)
11.07.1945-02.06.1946 Juškevič, Vasilij Alexandrovič (generálplukovník)
02.06.1946-11.02.1948 Žukov, Georgij Konstantinovič (maršál Sovětského svazu)
11.02.1948-29.11.1951 Puchov, Nikolaj Pavlovič (generálplukovník)
29.11.1951-31.05.1954 Galickij, Kuzma Nikitovič (generálplukovník)
31.05.1954-03.06.1959 Radzijevskij, Alexej Ivanovič (generálplukovník)
03.06.1959-22.09.1967 Babadžaňan, Amazasp Chačaturovič (generálplukovník)
22.09.1967-25.10.1967 Lugovcev, Michail Vasiljevič (generálporučík)
25.10.1967-29.12.1967 Lugovcev, Michail Vasiljevič (generálplukovník)
29.12.1967-23.04.1968 Kazakov, Leonid Petrovič (generálporučík)
23.04.1968-25.04.1974 Šurupov, Alexandr Georgijevič (generálplukovník)
25.04.1974-29.04.1975 Vološin, Ivan Makarovič (generálporučík)
29.04.1975-23.04.1982 Vološin, Ivan Makarovič (generálplukovník)
23.04.1982-16.12.1986 Jelagin, Alexandr Sidorovič (generálplukovník)
16.12.1986-07.05.1987 Morozov, Ivan Sergejevič (generálporučík)
07.05.1987-31.12.1991 Morozov, Ivan Sergejevič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.07.1945-15.01.1947 Ivašečkin, Makar Vasiljevič (generálporučík)
15.01.1947-20.08.1948 ?
20.08.1948-30.04.1949 Ivašečkin, Makar Vasiljevič (generálporučík)
30.04.1949-01.11.1950 Kolominov, Alexandr Nikolajevič (generálmajor)
01.11.1950-17.06.1952 Kazakov, Michail Iljič (generálplukovník)
17.06.1952-25.07.1953 Ivanov, Semjon Pavlovič (generálplukovník)
25.07.1953-18.02.1958 Běljavskij, Vitalij Alexejevič (generálporučík)
18.02.1958-22.01.1960 Běljavskij, Vitalij Alexejevič (generálplukovník)
22.01.1960-09.05.1961 Čiž, Vladimir Filippovič (generálporučík tankového vojska)
09.05.1961-06.09.1962 Čiž, Vladimir Filippovič (generálplukovník)
06.09.1962-29.12.1963 Nikitin, Matvej Timofejevič (generálporučík tankového vojska)
29.12.1963-10.03.1964 ?
10.03.1964-13.04.1964 Kazakov, Leonid Petrovič (generálmajor)
13.04.1964-30.11.1971 Kazakov, Leonid Petrovič (generálporučík)
30.11.1971-18.02.1978 Mereckov, Vladimir Kirillovič (generálporučík)
18.02.1978-10.05.1978 ?
10.05.1978-15.06.1981 Sviridov, Ivan Vasiljevič (generálporučík)
15.06.1981-20.01.1984 Betěchtin, Anatolij Vladimirovič (generálporučík)
20.01.1984-01.06.1984 ?
01.06.1984-30.09.1984 Sviridov, Ivan Vasiljevič (generálporučík)
30.09.1984-12.09.1985 Jevsjukov, Leonid Grigorjevič (generálporučík)
12.09.1985-10.05.1988 Semjonov, Viktor Afanasjevič (generálporučík)
10.05.1988-31.08.1991 Sergejev, Anatolij Ipatovič (generálporučík)
31.08.1991-31.12.1991 Kuzněcov, Jurij Kirillovič (generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1945-28.05.1946 40. armáda
09.07.1945-10.01.1949 5. letecká armáda
DD.MM.1946-DD.08.1947 2. průlomový dělostřelecký sbor
04.04.1956-15.03.1957 32. střelecký sbor
04.04.1956-16.05.1957 45. střelecký sbor
01.05.1956-31.12.1991 14. gardová armáda
01.11.1956-03.11.1967 14. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
22.02.1968 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/Odesky-vojensky-okruh-1945-1991-t57252#515075Verze : 0
MOD