Main Menu
User Menu

Lvovský vojenský okruh [1945-1946]

Lvov Military District / Львовский военный округ

     
Název:
Name:
Lvovský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Львовский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Lvovský vojenský okruh / 31. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
06.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-06.05.1946 Ministerstvo ozbrojených sil
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-06.05.1946 Lvov, ? /
Velitel:
Commander:
09.07.1945-06.05.1946 Popov, Markjan Michajlovič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.07.1945-06.05.1946 Goroděckij, Nikolaj Vasiljevič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1945-03.05.1946 13. armáda
DD.MM.1945-03.05.1946 52. armáda
DD.02.1946-DD.06.1946 9. průlomový dělostřelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
09.07.1945-06.05.1946 Drogobyčská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
09.07.1945-06.05.1946 Lvovská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
09.07.1945-06.05.1946 Rovenská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
09.07.1945-06.05.1946 Volyňská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
09.07.1945-06.05.1946 Žitomirská oblast, Ukrajinská sovětská socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Lvovsky-vojensky-okruh-1945-1946-t57249#515209Verze : 0
MOD