Main Menu
User Menu

Přikarpatský vojenský okruh [1945-1968]

Carpathian Military District / Прикарпатский военный округ

     
Název:
Name:
Přikarpatský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Прикарпатский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
4. ukrajinský front
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1968
Nástupce:
Successor:
Přikarpatský front
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-20.08.1968 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-03.05.1946 Černovcy, ? /
03.05.1946-20.08.1968 Lvov, ? /
Velitel:
Commander:
09.07.1945-DD.10.1946 Jerjomenko, Andrej Ivanovič (armádní generál)
DD.10.1946-DD.11.1951 Galickij, Kuzma Nikitovič (generálplukovník)
DD.11.1951-DD.03.1955 Koněv, Ivan Stěpanovič (maršál Sovětského svazu)
DD.03.1955-08.08.1955 Batov, Pavel Ivanovič (generálplukovník)
08.08.1955-DD.04.1958 Batov, Pavel Ivanovič (armádní generál)
DD.04.1958-13.04.1964 Getman, Andrej Lavrenťjevič (generálplukovník tankového vojska)
13.04.1964-DD.06.1964 Getman, Andrej Lavrenťjevič (armádní generál)
DD.06.1964-DD.09.1967 Laščenko, Pjotr Nikolajevič (generálplukovník)
DD.09.1967-DD.02.1968 Bisjarin, Vasilij Zinovjevič (generálporučík tankového vojska)
DD.02.1968-20.08.1968 Bisjarin, Vasilij Zinovjevič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.07.1945-02.07.1946 Sandalov, Leonid Michajlovič (generálplukovník)
02.07.1946-05.07.1946 Goroděckij, Nikolaj Vasiljevič (generálmajor)
05.07.1946-DD.10.1946 Goroděckij, Nikolaj Vasiljevič (generálporučík)
DD.10.1946-DD.03.1950 Peňkovskij, Valentin Antonovič (generálporučík)
DD.03.1950-DD.06.1952 Pulko-Dmitrijev, Alexandr Dmitrijevič (generálporučík)
DD.06.1952-DD.10.1953 Malandin, German Kapitonovič (armádní generál)
DD.10.1953-25.05.1959 Kostylev, Vladimir Ivanovič (generálporučík)
25.05.1959-DD.09.1960 Kostylev, Vladimir Ivanovič (generálplukovník)
DD.09.1960-DD.12.1964 Volodin, Nikolaj Konstantinovič (generálporučík)
DD.12.1964-DD.09.1967 Bisjarin, Vasilij Zinovjevič (generálporučík tankového vojska)
DD.09.1967-20.08.1968 Jakušin, Vladimir Zacharovič (generálporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.07.1945-DD.07.1945 31. tankový sbor
09.07.1945-20.02.1949 14. letecká armáda
09.07.1945-24.11.1956 38. armáda
09.07.1945-25.09.1945 8. letecká armáda
DD.07.1945-24.08.1946 27. armáda
DD.07.1945-06.05.1945 3. gardový jezdecký sbor
10.09.1945-DD.10.1945 1. gardový jezdecký sbor
03.05.1946-20.08.1968 13. armáda
03.05.1946-12.06.1946 52. armáda
06.05.1946-DD.04.1948 3. samostatná gardová jezdecká divize
12.06.1946-01.05.1957 8. mechanizovaná armáda
DD.08.1947-DD.11.1953 2. průlomový dělostřelecký sbor
18.12.1956-DD.MM.1958 28. armádní sbor
01.05.1957-31.12.1991 8. tanková armáda
DD.MM.1960-16.10.1968 28. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Prikarpatsky-vojensky-okruh-1945-1968-t57244#515065Verze : 0
MOD