Main Menu
User Menu

Přikarpatský vojenský okruh [1945-1968]

Carpathian Military District

Прикарпатский военный округ

     
Název:
Name:
Přikarpatský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Прикарпатский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
4. ukrajinský front
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1968
Nástupce:
Successor:
Přikarpatský front
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-20.08.1968 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-03.05.1946 Černovcy, ? /
03.05.1946-20.08.1968 Lvov, ? /

Velitel:
Commander:
09.07.1945-07.10.1946 Jerjomenko, Andrej Ivanovič (Geněral armii / Генерал армии)
07.10.1946-29.11.1951 Galickij, Kuzma Nikitovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
29.11.1951-11.03.1955 Koněv, Ivan Stěpanovič (Maršal sovětskovo sojuza / Маршал Советского Союза)
11.03.1955-08.08.1955 Batov, Pavel Ivanovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
08.08.1955-17.04.1958 Batov, Pavel Ivanovič (Geněral armii / Генерал армии)
17.04.1958-13.04.1964 Getman, Andrej Lavrenťjevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
13.04.1964-07.05.1964 Getman, Andrej Lavrenťjevič (Geněral armii / Генерал армии)
07.05.1964-10.08.1967 Laščenko, Pjotr Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
21.09.1967-DD.02.1968 Bisjarin, Vasilij Zinovjevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.02.1968-20.08.1968 Bisjarin, Vasilij Zinovjevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.07.1945-04.06.1946 Sandalov, Leonid Michajlovič ( )
04.06.1946-05.07.1946 Goroděckij, Nikolaj Vasiljevič ( )
05.07.1946-DD.10.1946 Goroděckij, Nikolaj Vasiljevič ( )
DD.10.1946-DD.03.1950 Peňkovskij, Valentin Antonovič ( )
DD.03.1950-DD.06.1952 Pulko-Dmitrijev, Alexandr Dmitrijevič ( )
DD.06.1952-DD.10.1953 Malandin, German Kapitonovič ( )
DD.10.1953-25.05.1959 Kostylev, Vladimir Ivanovič ( )
25.05.1959-DD.09.1960 Kostylev, Vladimir Ivanovič ( )
DD.09.1960-DD.12.1964 Volodin, Nikolaj Konstantinovič ( )
DD.12.1964-DD.09.1967 Bisjarin, Vasilij Zinovjevič ( )
DD.09.1967-20.08.1968 Jakušin, Vladimir Zacharovič ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.07.1945-DD.07.1945 31. tankový sbor
09.07.1945-20.02.1949 14. letecká armáda
09.07.1945-24.11.1956 38. armáda
09.07.1945-25.09.1945 8. letecká armáda
DD.07.1945-24.08.1946 27. armáda - 2. formování
DD.07.1945-06.05.1945 3. gardový jezdecký sbor
10.09.1945-DD.10.1945 1. gardový jezdecký sbor
03.05.1946-20.08.1968 13. vševojsková armáda
03.05.1946-12.06.1946 52. armáda
06.05.1946-DD.04.1948 3. samostatná gardová jezdecká divize
12.06.1946-01.05.1957 8. mechanizovaná armáda
DD.08.1947-DD.11.1953 2. průlomový dělostřelecký sbor
18.12.1956-DD.MM.1958 28. armádní sbor
01.05.1957-20.08.1968 8. tanková armáda
DD.MM.1958-17.08.1968 38. vševojsková armáda
DD.MM.1960-17.08.1968 28. armádní sbor
20.09.1961-17.08.1968 919. samostatný protiletadlový raketový pluk
20.10.1968-14.02.1992 8. tanková armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Prikarpatsky-vojensky-okruh-1945-1968-t57244#515065Verze : 0
MOD