Main Menu
User Menu

Gorkijský vojenský okruh [1945-1946]

Gorky Military District / Горьковский военный округ

     
Název:
Name:
Gorkijský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Горьковский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
49. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-07.05.1946 Ministerstvo ozbrojených sil
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-07.05.1946 Gorkij, ? /

Velitel:
Commander:
09.07.1945-07.05.1946 Smirnov, Ilja Kornilovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.07.1945-07.05.1946
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
09.07.1945-07.05.1946 Mordovská autonomní sovětská socialistická republika
09.07.1945-07.05.1946 Gorkijská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
09.07.1945-07.05.1946 Ivanovská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
09.07.1945-07.05.1946 Kostromská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Gorkijsky-vojensky-okruh-1945-1946-t57240#515290Verze : 0
MOD