Main Menu
User Menu

Bakuský vojenský okruh [1945-1946]

Baku Military District / Бакинский военный округ

     
Název:
Name:
Bakuský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Бакинский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
69. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
25.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.05.1946 Ministerstvo ozbrojených sil
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-25.05.1946 Baku, ? /
Velitel:
Commander:

Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.07.1945-25.05.1946 Korženěvič, Feodosij Konstantinovič (generálplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1945-25.05.1946 4. armáda
13.10.1945-25.05.1946 31. gardová mechanizovaná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
09.07.1945-25.05.1946 Ázerbajdžánská sovětská socialistická republika
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Bakusky-vojensky-okruh-1945-1946-t57231#515115Verze : 1
MOD