Main Menu
User Menu

4. oddělení /etapní/ hlavního štábu branné moci [1919-1938]

4th Section /Rearward/ of the Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
4. oddělení /etapní/ hlavního štábu branné moci
Originální název:
Original Name:
4. oddělení /etapní/ hlavního štábu branné moci
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1919
Předchůdce:
Predecessor:
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 101
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.10.1919-24.09.1938 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
15.10.1919-24.09.1938 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
15.10.1919-00.07.1921 Franz, Viktor (plukovník generálního štábu)
00.07.1921-16.12.1921 Krajcza, Maxmilián (plukovník generálního štábu)
16.12.1921-00.05.1922 Krajcza, Maxmilián (generál V. hodnostní třídy)
00.05.1922-29.12.1922 Bartoš, František (podplukovník generálního štábu)
29.12.1922-00.02.1926 Bartoš, František (plukovník generálního štábu)
00.02.1926-04.05.1928 Kloud, Jan, RTDr. Ing. (podplukovník generálního štábu)
04.05.1928-00.10.1929 Kloud, Jan, RTDr. Ing. (plukovník generálního štábu)
00.10.1929-00.01.1933 Čížek, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
00.01.1933-00.06.1933 Kemr, Václav (plukovník generálního štábu)
00.06.1933-00.12.1933 Čížek, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
00.12.1933-00.09.1935 Kemr, Václav (plukovník generálního štábu)
00.09.1935-00.09.1937 Krátký, František (plukovník generálního štábu)
00.09.1937-24.09.1938 Dědič, František (podplukovník generálního štábu)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Hlavní štáb branné moci
Fidler, Jiří: Na čele armády. Praha, Naše vojsko 2005.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/4-oddeleni-etapni-hlavniho-stabu-branne-moci-1919-1938-t57125#501808Verze : 2
MOD