Main Menu
User Menu

14. oddělení /osobní/ Ministerstva národní obrany [1922-1927]

14th Section /Personal/ of the Ministry of National Defense

     
Název:
Name:
14. oddělení /osobní/
Originální název:
Original Name:
14. oddělení /osobní/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.03.1922
Předchůdce:
Predecessor:
8. oddělení
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1927
Nástupce:
Successor:
6. oddělení
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
09.03.1922-01.01.1927 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
09.03.1922-01.01.1927 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
09.03.1922-01.01.1927 Eisenberger, Josef Alexej (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/14-oddeleni-osobni-Ministerstva-narodni-obrany-1922-1927-t57119#574382Verze : 1
MOD
14. oddělení (osobní) Ministerstva národní obrany [1922-1927]


Oddělení vzniklo 9. března 1922 přejmenováním z 8. oddělení [osobního] Ministerstva národní obrany [1919-1922]. Nacházelo se v Praze a podléhalo přímo ministrovi národní obrany.


Součástí oddělení byla:
kancelář přednosty,
skupina důstojnická,
skupina rotmistrovská,
pomocná kancelář.


Oddělení bylo 1. ledna 1927 přejmenováno na 6. oddělení (osobní) Hlavního štábu branné moci.


Přednostou oddělení byl:
podplukovník pěchoty, od plukovník Josef Alexej Eisenberger (červen 1922 – leden 1927).


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/14-oddeleni-osobni-Ministerstva-narodni-obrany-1922-1927-t57119#206548Verze : 0
MOD