Main Menu
User Menu

I./5. oddělení /justiční/ [1927-1938]

5th Section /Justice/ of the 1st Department

     
Název:
Name:
I./5. oddělení /justiční/
Originální název:
Original Name:
I./5. oddělení /justiční/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1927
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1927-24.09.1938 I. odbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1927-24.09.1938 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1927-DD.12.1930 Kunz, Jaroslav (Generál)
DD.12.1930-DD.10.1934 Komárek, Jaroslav (Generál)
01.10.1934-05.03.1936 Adam, Josef (Plukovník)
05.03.1936-31.07.1937 Adam, Josef (Generál)
DD.07.1937-24.09.1938 Taufer, Bohumil (Generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-5-oddeleni-justicni-1927-1938-t57087#575042Verze : 1
MOD
I./5. oddělení (justiční) Ministerstva národní obrany


Oddělení vzniklo 1. ledna 1927 přejmenováním z 34. oddělení (justičního) Ministerstva národní obrany. Nacházelo se v Praze a podléhalo I. odboru (všeobecně vojenskému) Ministerstva národní obrany [1927-1938].


Součástí oddělení byla:
kancelář přednosty,
skupina trestní,
skupina trestní legislativy,
skupina všeobecná.


Přednosty oddělení byli:
generál V. hodnostní třídy, od prosince 1927 generál justiční služby Jaroslav Kunz (leden 1927 – prosinec 1930),
generál justiční služby Josef Komárek (prosinec 1930 – říjen 1934),
plukovník justiční služby, od ledna 1936 generál justiční služby Josef Adam (říjen 1934 – červenec 1937),
generál justiční služby Bohumil Taufer (červenec 1937 – září 1938).


Literatura:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-5-oddeleni-justicni-1927-1938-t57087#206489Verze : 0
MOD