Main Menu
User Menu

9. sbor [1914-1917]

9. Korpskommando / 9th Corps

     
Název:
Name:
9. sbor
Originální název:
Original Name:
9. Korpskommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1914
Předchůdce:
Predecessor:
9. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.10.1917
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.08.1914-DD.10.1914 4. armáda
DD.10.1914-22.01.1915 3. armáda
23.01.1915-11.04.1916 4. armáda
12.04.1916-04.10.1916 Jižní armáda
05.10.1916-DD.10.1917 2. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.08.1914 Litoměřice
DD.08.1914-DD.08.1914 Balkánske válčište
DD.08.1914-DD.10.1917 Východoevropske válčište

Velitel:
Commander:
DD.08.1914-DD.08.1914 Hortstein, Lothar von (General der Infanterie)
DD.09.1914-DD.11.1914 Friedel, Johann von (Feldzeugmeister)
DD.11.1914-DD.10.1916 Kralicek, Rudolf (Feldmarschalleutnant)
DD.10.1916-DD.08.1917 Kletter von Gromnik, Ernst (Feldmarschalleutnant)
DD.08.1917-DD.10.1917 Koennen-Horák von Höhenkampf, Ludwig (Feldmarschalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1914-DD.08.1914 Martinek, August (Oberst)
DD.08.1914-DD.09.1916 Krammer von Marchau, Gustav (Oberst)
DD.09.1916-DD.10.1917 Ruzicic von Sanodol, Nikolaus (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 29. pěší divize
23.01.1915-19.03.1915 11. honvédska jezdecká divize
23.01.1915-13.04.1915 15. pěší divize
31.03.1915-13.04.1915 11. honvédska jezdecká divize
14.04.1915-30.04.1915 11. honvédska jezdecká divize
12.06.1915-21.06.1915 2. pěší divize
15.10.1915-03.06.1916 2. pěší divize
28.08.1916-11.01.1917 11. honvédska jezdecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 10. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk
URL : https://www.valka.cz/9-sbor-1914-1917-t56341#380864Verze : 0
MOD