Main Menu
User Menu

7. sbor [1914-1918]

7. Korpskommando / 7th Corps

     
Název:
Name:
7. sbor
Originální název:
Original Name:
7. Korpskommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1914
Předchůdce:
Predecessor:
7. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1918
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1914-22.01.1914 2. armáda
23.01.1915-16.05.1915 3. armáda
17.05.1915-04.06.1917 5. armáda
05.06.1917-DD.11.1918 Šočská armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.08.1914 Temesvár
DD.08.1914-DD.05.1915 Východoevropske válčište
DD.05.1915-DD.11.1918 Italské válčište

Velitel:
Commander:
DD.08.1914-DD.09.1914 Meixner von Zweienstamm, Otto (General der Infanterie)
DD.10.1914-DD.11.1914 Fail-Griessler, Andreas (Feldmarschalleutnant)
DD.11.1914-DD.11.1916 Josef August, (arcivévoda) (General der Kavallerie)
DD.12.1916-DD.11.1918 Schariczer von Rény, Georg (Feldmarschalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1914-DD.12.1914 Schilawsky von Bahnbrück, Joseph (Oberst)
DD.12.1914-DD.11.1916 Eisner-Bubna, Wilhelm (Oberst)
DD.11.1916-DD.03.1917 Körner von Siegringen, Theodor (Oberst)
DD.03.1917-DD.11.1918 Panos, Alois von (Oberstleutenant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 17. pěší divize
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 34. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk
www.weltkriege.at
URL : https://www.valka.cz/7-sbor-1914-1918-t56339#351031Verze : 0