Main Menu
User Menu

2. sbor [1914-1918]

2. Korpskommando / 2nd Corps

     
Název:
Name:
2. sbor
Originální název:
Original Name:
2. Korpskommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1914
Předchůdce:
Predecessor:
2. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1918
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1914-21.01.1915 4. armáda
22.01.1915-25.05.1915 1. armáda
26.05.1915-03.06.1915 Armádní skupina Kirchbachova
02.07.1915-31.12.1915 1. armáda
01.01.1916-02.07.1916 4. armáda
03.07.1916-12.10.1917 armádni skupina Linsingenova
01.04.1918-11.04.1918 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.08.1914-DD.09.1917 Východoevropské válčište
DD.09.1917-DD.11.1918 Italské válčište

Velitel:
Commander:
DD.07.1914-DD.09.1914 Schemua, Blasius (General der Infanterie)
DD.09.1914-DD.09.1915 Kirchbach auf Lauterbach, Johann von (General der Infanterie)
DD.09.1915-DD.04.1918 Kaiser, Julius (General der Infanterie)
DD.04.1918-DD.11.1918 Krauss, Rudolf (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1914-DD.09.1914 Greiner von Madonna del Mare, Leo (Generalmajor)
DD.09.1914-DD.09.1915 Szeptycki, Stanislaus von (Oberstleutenant)
DD.09.1915-DD.09.1917 Purtscher, Alfred (Oberst)
DD.09.1917-DD.11.1918 Podhajsky, Franz (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1914-29.07.1915 4. pěší divize
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 25. pěší divize
01.01.1916-01.07.1917 4. pěší divize
DD.08.1918-15.10.1918 11. honvédska jezdecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. jezdecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 49. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Mostní prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.weltkriege.at
URL : https://www.valka.cz/2-sbor-1914-1918-t56334#378790Verze : 0
MOD