Main Menu
User Menu

11. armáda [1939-1943]

11th Army / 11-я армия

     
Název:
Name:
11. armáda
Originální název:
Original Name:
11-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Minská armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
23.12.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.11.1939-11.07.1940 Běloruský zvláštní vojenský okruh
12.07.1940-16.8.1940 ?
17.08.1940-18.06.1941 Pobaltský zvláštní vojenský okruh
18.06.1941-30.04.1943 Severozápadní front
01.05.1943-31.07.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
01.08.1943-30.11.1943 Brjanský front
01.12.1943-20.12.1943 Běloruský front
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.07.1940-17.11.1942 Morozov, Vasilij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
18.11.1942-14.03.1943 Kuročkin, Pavel Alexejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
15.03.1943-13.07.1943 Lopatin, A. I. (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
14.07.1943-23.12.1943 Fedjuninskij, Ivan Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.10.1939-DD.07.1940 Pavlovič, Anton Alexandrovič (Komandir brigady / Командир бригады)
DD.07.1940-20.05.1942 Šlemin, Ivan Timofejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
22.05.1942-31.12.1942 Šmygo, Ivan Stepanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.01.1943-20.12.1943 Kornejev, Nikolaj Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1939-14.11.1939 15. tankový sbor
15.09.1939-31.07.1941 16. střelecký sbor
18.09.1939-DD.12.1939 3. střelecký sbor
17.08.1940-23.06.1941 29. střelecký sbor
15.03.1941-01.07.1941 3. mechanizovaný sbor
01.07.1941-25.07.1941 41. střelecký sbor
01.07.1941-10.07.1941 90. střelecká divize
10.07.1941-22.09.1941 22. střelecký sbor
DD.08.1941-DD.09.1941 180. střelecká divize
DD.08.1941-06.06.1942 182. střelecká divize
01.09.1941-01.06.1942 254. střelecká divize
DD.12.1941-DD.04.1942 180. střelecká divize
01.03.1942-DD.MM.RRRR 674. lehký bombardovací letecký pluk
DD.12.1942-DD.01.1943 12. gardový střelecký sbor
01.02.1943-01.04.1943 254. střelecká divize
01.09.1943-31.12.1943 25. střelecký sbor
01.09.1943-30.09.1943 46. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/WUghjh
https://samsv.narod.ru/Arm/a11/arm.html
URL : https://www.valka.cz/11-armada-1939-1943-t55666#523109Verze : 1
MOD
11-я армия
11. armáda


Vznikla v r. 1939 v Běloruském zvláštním vojenském okruhu. V r. 1940 byla včleněna do Pobaltského zvláštního vojenského okruhu. Velitelství armády byly podřízeny:
16. střelecký sbor
29. litevský střelecký sbor
3. mechanizovaný sbor
23. střelecká divize
126. střelecká divize
128. střelecká divize
42. opevněný prostor
45. opevněný prostor
46. opevněný prostor
a další jednotky.


Ve dnech 18. - 20. prosince 1943 byly jednotky armády předány 48. a 63. armádě a její velitelství bylo převedeno do zálohy frontu a zrušeno.


velitelé:
genpor. V. I. Morozov (červenec 1940 - listopad 1942)
genpor. P. A. Kuročkin (listopad 1942 - březen 1943)
genpor. A. I. Lopatin (březen - červenec 1943)
genpor. I. I. Fedjuninskij (červenec - prosinec 1943)


Prameny:
www.victory.mil.ru
URL : https://www.valka.cz/11-armada-1939-1943-t55666#203616Verze : 0