Main Menu
User Menu

63. motostřelecký pluk [1958-1991]

63rd Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
63. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
63. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
63. střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1991
Nástupce:
Successor:
63. mechanizovaný pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.09.1966 18. motostřelecká divize
01.09.1966-01.12.1990 14. tanková divize
01.12.1990-31.10.1991 14. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-31.10.1991 Michalovce, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1967-DD.MM.1970 Mjartan, Tomáš (Podplukovník)
DD.MM.1970-DD.MM.1976 Černoch, Jaromír (Plukovník)
DD.MM.1976-DD.MM.1977 Turek, Ján (Podplukovník)
DD.MM.1977-DD.10.1980 Ščudlík, Jan (Major)
DD.10.1980-14.11.1981 Horský, Marián (Major)
15.11.1981-DD.MM.1982 Horský, Marián (Podplukovník)
DD.MM.1982-DD.MM.1985 Cerovský, Milan (Major)
DD.MM.1985-DD.MM.1990 Čorba, Jozef (Podplukovník)
14.09.1990-31.10.1991 Maxim, Milan (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-31.10.1991 Dukelský motostřelecký pluk
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-31.10.1991 VÚ 8700 Michalovce
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 63. motostřelecký pluk
URL : https://www.valka.cz/63-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54703#201928Verze : 5
MOD