Main Menu
User Menu

26. armáda [1942-1945]

26th Army / 26-я армия

     
Název:
Name:
26. armáda
Originální název:
Original Name:
26-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Kemská operační skupina
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.04.1942-DD.11.1944 Karelský front
DD.11.1944-DD.01.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.01.1945-DD.06.1945 3. ukrajinský front
Dislokace:
Deployed:
DD.06.1942-DD.01.1945 východoevropské válčiště
DD.01.1945-DD.06.1945 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
DD.04.1942-DD.05.1943 Nikišin, Nikolaj Nikolajevič ( )
DD.05.1943-DD.01.1945 Skvirskij, Lev Solomonovič ( )
DD.01.1945-DD.06.1945 Gagen, Nikolaj Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1942-01.04.1944 27. střelecká divize
01.06.1942-DD.MM.RRRR 80. frontový bombardovací letecký pluk
05.03.1943-14.11.1944 443. samostatná armádní spojovací letka
02.05.1943-DD.08.1944 31. střelecký sbor
23.08.1944-30.11.1944 132. střelecký sbor
10.09.1944-01.10.1944 7. gardová tanková brigáda
03.01.1945-09.05.1945 95. samostatná armádní spojovací letka
DD.MM.1945-10.06.1945 135. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/26-armada-1942-1945-t54671#296443Verze : 1
MOD