Main Menu
User Menu

3. mechanizovaný sbor [1940-1941]

3rd Mechanised Corps / 3-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
3. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
3-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
24. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
16.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.06.1940-10.07.1940 Západní zvláštní vojenský okruh
DD.07.1940-15.03.1941 Pobaltský zvláštní vojenský okruh
15.03.1941-01.07.1941 11. armáda
01.07.1941-10.07.1941 8. armáda
10.07.1941-16.08.1941 Západní front
Dislokace:
Deployed:
30.06.1940-DD.MM.1940 ?, ?
DD.MM.1940-22.06.1941 Vilnius, ? /
22.06.1941-16.08.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
30.06.1940-DD.01.1941 Jerjomenko, Andrej Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.01.1941-16.08.1941 Kurkin, Alexej Vasiljevič (generálmajor tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/3-mechanizovany-sbor-1940-1941-t54599#564954Verze : 4
MOD