Main Menu
User Menu

2. mechanizovaný sbor [1942-1943]

2nd Mechanised Corps / 2-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
2. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
2-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.07.1943
Nástupce:
Successor:
7. gardový mechanizovaný sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.09.1942-03.10.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
03.10.1942-DD.11.1942 43. armáda
DD.11.1942-01.05.1943 3. úderná armáda
01.05.1943-10.07.1943 Stepní vojenský okruh
10.07.1943-14.07.1943 Stepní front
14.07.1943-22.07.1943 3. gardová tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
08.09.1942-22.07.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
08.09.1942-18.01.1943 Korčagin, Ivan Petrovič (generálmajor tankového vojska)
18.01.1943-22.07.1943 Korčagin, Ivan Petrovič (generálporučík tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
08.09.1942-DD.12.1942 Vasiljev, Ivan Dmitrijevič (plukovník)
DD.12.1942-22.07.1943 Šapovalov, Michail Dmitrijevič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.10.1942-29.04.1943 36. tanková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, Igor Grigorjevič: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk, Charvest 2001.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/2-mechanizovany-sbor-1942-1943-t54587#526805Verze : 1
MOD