Main Menu
User Menu

72. silniční mostní prapor [1961-1969]

72nd Road Bridge Battalion

     
Název:
Name:
72. silniční mostní prapor
Originální název:
Original Name:
72. silniční mostní prapor / 72. cestný mostný prápor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1969
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.05.1969 7. silniční mostní brigáda
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-01.05.1963 Hodonín, kasárny /
01.05.1963-01.01.1964 Štúrovo, kasárny /
01.01.1964-01.05.1969 Trebišov, Kasárny kpt. Nálepku /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-01.05.1969
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.09.1961-01.05.1963 VÚ 9399 Hodonín
01.05.1963-01.01.1964 VÚ 9399 Štúrovo
01.01.1964-01.05.1969 VÚ 9399 Trebišov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, armada.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/72-silnicni-mostni-prapor-1961-1969-t54573#406987Verze : 0
MOD