Main Menu
User Menu

III. peruť leteckého pluku 4, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 3rd Squadron of the 4th Aviation Regiment

     
Název:
Name:
III. peruť leteckého pluku 4, velitelství
Originální název:
Original Name:
III. peruť leteckého pluku 4, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 604 - Mobilisovaný útvar 604-A-12
Datum zániku:
Disbanded:
10.11.1938
Nástupce:
Successor:
III. peruť leteckého pluku 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-28.09.1938 Letecký pluk 4, velitelství
28.09.1938-22.10.1938 Skupina bojového letectva I. armády, velitelství
22.10.1938-28.10.1938 Letecký pluk 4
28.10.1938-09.11.1938 Skupina stíhacího letectva III. armády, velitelství
09.11.1938-10.11.1938 Letecký pluk 4
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-28.09.1938 Dvůr Kokešov, polní letiště /
28.09.1938-05.10.1938 Veltrusy, polní letiště /
05.10.1938-28.10.1938 Pardubice, Letecké kasárny /
28.10.1938-09.11.1938 Nitra, Letecké kasárny /
09.11.1938-10.11.1938 Pardubice, Letecké kasárny /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-10.11.1938 Hess, Alexander (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-10.11.1938 Letka 46
24.09.1938-10.11.1938 Letka 47
24.09.1938-10.11.1938 Letka 48

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno KAZATEL
Zdroje:
Sources:
Fidler, J.: Na zrazeném nebi. Praha 2015.
URL : https://www.valka.cz/III-perut-leteckeho-pluku-4-velitelstvi-1938-1938-t54369#587633Verze : 2
MOD