Main Menu
User Menu

Kosmické velitelství vzdušných sil [1985-2019]

Air Force Space Command

     
Název:
Name:
Kosmické velitelství vzdušných sil
Originální název:
Original Name:
Air Force Space Command
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1985
Předchůdce:
Predecessor:
Kosmické velitelství Spojených států
Datum zániku:
Disbanded:
19.12.2019
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1985-19.12.2019 Ministerstvo letectva
Dislokace:
Deployed:
15.11.1985-19.12.2019 Colorado Springs, Peterson AFB

Velitel:
Commander:
01.09.1982-30.07.1984 Hartinger, James V. (General)
30.07.1981-01.10.1986 Herres, Robert T. (General)
01.10.1986-29.10.1987 Padden, Maurice C. (Major General)
29.10.1987-29.03.1993 Kutyna, Donald J. (Lieutenant General)
29.03.1990-23.03.1992 Moorman, Thomas S. (Lieutenant General)
23.03.1992-30.06.1992 Kutyna, Donald J. (General)
30.06.1992-13.09.1994 Horner, Charles A. (General)
13.09.1994-26.08.1996 Ashy, Joseph W. (General)
26.08.1996-14.08.1998 Howell, M. Estes III (General)
14.08.1998-22.02.2000 Myers, Richard B. (General)
22.02.2000-19.04.2002 Eberhart, Ralph E. (General)
19.04.2002-01.04.2006 Lance, W. Lord (General)
01.04.2006-26.06.2006 Klotz, Frank G.1) (Lieutenant General)
26.06.2006-03.10.2007 Chilton, Kevin P. (General)
03.10.2007-12.10.2007 Hamel, Michael A. 1) (Lieutenant General)
12.10.2007-05.01.2011 Kehler, Robert C. (General)
05.01.2011-15.08.2014 Shelton, William L. (General)
15.08.2014-25.10.2016 Hyten, John. E. (General)
25.10.2016-19.12.2019 Raymond, John W. (General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1990-01.10.1991 9. kosmická divize
01.10.1991-20.09.1993 30. kosmické křídlo
01.10.1991-12.11.1991 Východní kosmické a raketové středisko
30.01.1992-20.09.1993 50. kosmické křídlo
15.05.1992-20.09.1993 21. kosmické křídlo
01.07.1993-06.08.2009 20. letecká armáda
01.07.1993-01.10.1997 341. raketové křídlo
01.10.1997-01.07.2008 341. kosmické křídlo
01.07.2008-07.08.2009 341. raketové křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) zastupující
Zdroje:
Sources:
Bob Archer, US Air Force, THE NEW CENTURY, Midland Publishing 2000, ISBN 1 857801024
afhra.maxwell.af.mil
afhra.maxwell.af.mil
URL : https://www.valka.cz/Kosmicke-velitelstvi-vzdusnych-sil-1985-2019-t53747#634441Verze : 1
MOD
Air Force Space Command / Kozmické veliteľstvo vzdušných síl (skratka AFSPC)


Kozmické veliteľstvo vzdušných síl USA je určené na monitorovanie vesmírnych objektov a prípadnú obranu územia Spojených štátov a severoamerického kontinentu pred útokom medzikontinentálnych balistických rakiet.


Vznik: 15.11.1985 premenovaním zo Space Command


Dislokácia: letecká základňa Peterson (Peterson AFB), štát Kolorado


Nadriadený stupeň: Ministerstvo obrany USA - Veliteľstvo vzdušných síl (Department of the Air Force)


Súčasti:
Space Communications Division (01.10.1990 - 01.10.1991)
9th Space Division (01.10.1990 - 01.10.1991)
14th Air Force /14. letecká armáda - letecká základňa Vandenberg (Vandenberg AFB,CA), Kalifornia (01.07.1993 - súč.)
20th Air Force / 20. letecká armáda - letecká základňa Francis. E. Warrena (Francis E Warren AFB, WY), Wyoming (01.07.1993 - súč.)
Aerospace Defense Centrum (15.11.1985 - 01.10.1986)
Space and Missile Systems Centrum (01.10.2001 - súč.)
USAF Space Warfare Centrum (Space Warfare; Space Innovation & Development Centrum - 01.11.1993 - súč.)
Western Space and Missile Centrum (30th Space Wing - 01.10.1991 - 20.10.1993)
1th Space Wing (15.11.1985 - 15.05.1992)
2nd Space Wing (08.07.1985 - 30.01.1992)
3rd Space Support Wing (15.10.1986 - 15.05.1992)
21nd Space Wing (15.05.1992 - 20.09.1993)
30th Space Wing (Western Space and Missile Center)
45th Space Wing Force Eastern Test Range)
50th Space Wing (30.01.1992 - 20.09.1993)
Cheyenne Mountain Support Group (15.11.1985 - 07.11.1986)
73rd Space Surveillance Group (01.03.1989 - 01.06.1991)
Air Force Eastern Test Range (45th Space Wing - (01.10.1991 - 20.09.1993)



Zdroj: Bob Archer, US Air Force, THE NEW CENTURY, Midland Publishing 2000, ISBN 1 857801024
usmilitary.about.com
afhra.maxwell.af.mil
URL : https://www.valka.cz/Kosmicke-velitelstvi-vzdusnych-sil-1985-2019-t53747#199986Verze : 0
MOD
Znak:
Kosmické velitelství vzdušných sil [1985-2019] - Air Force Space Command (https://afhra.maxwell.af.mil)

Air Force Space Command (https://afhra.maxwell.af.mil)
URL : https://www.valka.cz/Kosmicke-velitelstvi-vzdusnych-sil-1985-2019-t53747#245161Verze : 0
MOD
Kozmické veliteľstvo vzdušných síl zaniklo 19.12.2019 a k 20.12.2019 sa z neho a jemu podriadených súčastí vytvorili Kozmické sily USA (United States Space Force) ako samostatná zložka Ozbrojených síl USA.


Zdroj: https://www.afspc.af.mil/
URL : https://www.valka.cz/Kosmicke-velitelstvi-vzdusnych-sil-1985-2019-t53747#634439Verze : 0
MOD