Main Menu
User Menu

1. střelecký sbor [1922-1941]

1st Rifle Corps / 1-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
1. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
1-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
1. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
06.07.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-01.02.1924 Petrohradský vojenský okruh
01.02.1924-13.08.1939 Leningradský vojenský okruh
13.08.1939-14.09.1939 Novgorodská armádní skupina
14.09.1939-DD.07.1940 8. armáda
DD.07.1940-06.07.1941 10. armáda
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-01.02.1924 Petrohrad, ? /
01.02.1924-DD.MM.1926 Leningrad, ? /
DD.MM.1926-DD.MM.1938 Novgorod, ?
DD.MM.1938-DD.11.1939 Pskov, ? /
DD.11.1939-0 .04.1940 východoevropské válčiště, ?
DD.04.1940-DD.06.1940 Pskov, ? /
DD.06.1940-DD.07.1940 Tartu, ? /
DD.07.1940-22.06.1941 Bělostok, ? /
22.06.1941-06.07.1941 východoevropské válčiště, ?

Velitel:
Commander:
30.12.1922-DD.09.1924 Bljucher, Vasilij Konstantinovič
DD.09.1924-DD.05.1925 Sangurskij, Michail Vladimirovič
06.02.1926-14.07.1926 Kaufeldt, Fjodor Petrovič
14.07.1926-DD.07.1927 Primakov, Vitalij Markovič
DD.07.1927-DD.MM.1929 Šeko, Jakov Vasiljevič
DD.MM.1929-DD.07.1930 Kalmykov, Michail Vasiljevič
DD.07.1930-DD.07.1931 Lepin, Edvard Davidovič
DD.07.1931-DD.02.1935 Urgjumov, Leontij Jakovlevič
DD.02.1935-DD.11.1935 Kurďumov, Vladimir Nikolajevič
DD.11.1935-DD.03.1937 Kurďumov, Vladimir Nikolajevič (divizní velitel)
DD.03.1937-DD.08.1937 Chozin, Michail Semjonovič (divizní velitel)
DD.08.1937-22.02.1938 Malofejev, Vasilij Ivanovič (brigádní velitel)
22.02.1938-31.08.1938 Malofejev, Vasilij Ivanovič (divizní velitel)
31.08.1938-DD.01.1939 ?
DD.01.1939-09.02.1939 Frolov, Valerian Alexandrovič (brigádní velitel)
09.02.1939-21.10.1939 Frolov, Valerian Alexandrovič (divizní velitel)
21.10.1939-29.10.1939 Panin, Roman Ivanovič (plukovník)
29.10.1939-29.12.1939 Panin, Roman Ivanovič (brigádní velitel)
29.12.1939-27.04.1940 Kozlov, Dmitrij Timofejevič (divizní velitel)
27.04.1940-05.06.1940 Rubcov, Fjodor Dmitrijevič (divizní velitel)
05.06.1940-06.07.1941 Rubcov, Fjodor Dmitrijevič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.06.1941 2. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/1-strelecky-sbor-1922-1941-t53662#527698Verze : 3
MOD