Main Menu
User Menu

VII. sbor [1938-1944]

VII Corps / VII Hadtest


MAĎARSKÉ KRÁLOVSTVÍ VII HADTEST
VII. ARMÁDNÍ SBOR
Datum vzniku 22.11.1938
Předchůdce 7. vojenská oblast [1922-1938]
Datum zániku 11.1944
Následovník ---
Nadřízené velitelství
Dislokace 11.1938-??.1941 Miskolc
Velitelé 11.1938-03.1940 Littay András
03.1940-05.1942 Nagy Gyula
05.1942-05.1942 Horváth Sándor
05.1942-12.1942 Gyimesy Ernö
12.1942-02.1943 Legeza János
02.1943-05.1943 Gyimesy Ernö
05.1943-05.1944 Kiss István
05.1944-10.1944 Vörös Géza
10.1944-11.1944 Markóczy János
Podřízená velitelství 12.1938-02.1942 19. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 20. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 21. pěší brigáda [1938-1942]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Literatura Kliment, Charles K. - Bernád, Dénes: Maďarská armáda 1919-1945. Praha, Naše vojsko 2007.
URL : https://www.valka.cz/VII-sbor-1938-1944-t53611#199578Verze : 0
MOD
Pri dopĺňaní témy 007. tanková divize som narazil na informáciu, že táto divízia bola zhruba v období 29.04.1944-01.07.1944 súčasťou tohto zboru. Je to potvrditeľné aj z nejakých ďalších zdrojov?



Citace :

The 7. Panzer is released and placed as reserve north of Buczacs and on 21 April to a rest area south of Stanislav. Four days later the division moves south to the Carpathian passes, under command of the 7th Hungarian Korps. Here the division stays, relatively quiet, till 1 July. In this time reinforcements flow into the division.



Zdroj: home.hetnet.nl
URL : https://www.valka.cz/VII-sbor-1938-1944-t53611#283431Verze : 0
MOD