Main Menu
User Menu

Sborová oblast X [1921-1939]

Dowództwo Okręgu Korpusu X


POLSKÁ REPUBLIKA DOWÓDZTWO OKRĘGU KORPUSU X
SBOROVÁ OBLAST X

Datum vzniku 15.09.1921
Předchůdce Vojenská oblast Kielce
Datum zániku 08.1939
Následovník
Nadřízené velitelství
Dislokace 09.1921-08.1939 Przemyśl
Velitelé sborové oblasti 09.1921-11.1924 Latinik, Franciszek
11.1924-08.1926 Fara, Wacław
08.1926-10.1930 Galica, Andrzej
10.1930-03.1933 Tessaro-Zosik, Stanisław
03.1933-12.1935 Głuchowski, Janusz
12.1935-08.1939 Wieczorkiewicz-Scaewola, Wacław
Podřízená velitelství 09.1921-08.1939 2. pěší divize
09.1921-08.1939 22. pěší divize
09.1921-08.1939 24. pěší divize
09.1921-06.1924 10. jezdecká brigáda
Podřízené jednotky
Literatura
URL : https://www.valka.cz/Sborova-oblast-X-1921-1939-t53270#198604Verze : 0
MOD