Main Menu
User Menu

Letka 32 [1924-1938]

32nd Flight

     
Název:
Name:
Letka 32
Originální název:
Original Name:
Letka 32
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.05.1924
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká rota 32
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1937
Nástupce:
Successor:
Letka 44
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.05.1924-01.09.1926 Letecká peruť I/1
01.09.1926-01.09.1934 Letecká peruť III/1
01.09.1934-01.09.1937 Letecká peruť I/4
Dislokace:
Deployed:
04.05.1924-10.09.1928 Kbely, Letecké kasárny /
10.09.1928-01.09.1934 Cheb, Letecké kasárny /
01.09.1934-01.09.1937 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /

Velitel:
Commander:
04.05.1924-DD.11.1924 Hamšík, Josef (kapitán letectva)
DD.11.1924-DD.12.1924 Vinopal, Zdeněk (nadporučík letectva)
DD.12.1924-DD.05.1925 Vinopal, Zdeněk (kapitán letectva)
DD.05.1925-DD.05.1926 Kňažikovský, Ivan (poručík letectva)
DD.05.1926-DD.11.1926 Kňažikovský, Ivan (kapitán letectva)
DD.11.1926-DD.01.1927 Smolík, Ladislav (nadporučík letectva)
DD.01.1927-DD.11.1927 Kňažikovský, Ivan (kapitán letectva)
DD.11.1927-DD.03.1928 Hošek, Kurt (nadporučík letectva)
DD.03.1928-DD.MM.1929 Kňažikovský, Ivan (kapitán letectva)
DD.MM.1929-DD.07.1929 Kňažikovský, Ivan (štábní kapitán letectva)
DD.07.1929-DD.09.1929 Sehoř, Karel (poručík letectva)
DD.09.1929-DD.MM.RRRR Jelínek, (kapitán letectva)
DD.03.1931-DD.11.1931 Paukert, František (nadporučík letectva)
DD.11.1931-DD.MM.RRRR Trešl, Jiří (kapitán letectva)
DD.09.1932-DD.MM.RRRR Sklenář, František (nadporučík letectva)
30.09.1934-14.08.1937 Sojček, Karol (kapitán letectva)
Výzbroj:
Armament:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fondy Letecký pluk 1 a Letecký pluk 4
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Letka-32-1924-1938-t52979#198107Verze : 3
MOD