Main Menu
User Menu

Letka 43 [1937-1938]

43rd Flight

     
Název:
Name:
Letka 43
Originální název:
Original Name:
Letka 43
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1937
Předchůdce:
Predecessor:
Letka 31
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 604
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1937-25.09.1938 Letecká peruť II/4
Dislokace:
Deployed:
01.09.1937-13.01.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /
13.01.1938-19.09.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
19.09.1938-25.09.1938

Velitel:
Commander:
01.10.1937-09.08.1938 Kocourek, Václav (Štábní kapitán)
09.08.1938-19.09.1938 Široký, Petr (Poručík)
19.09.1938-25.09.1938 Kocourek, Václav (Štábní kapitán)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1937-25.09.1938 Avia B-534
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv, fond Letecký pluk 4
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Letka-43-1937-1938-t52952#435714Verze : 0
MOD