Main Menu
User Menu

4. letecký školní pluk [1951-1954]

4th Air School Regiment

     
Název:
Name:
4. letecký školní pluk
Originální název:
Original Name:
4. letecký školní pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Pilotní škola III
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
2. letecký školní pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1951-01.11.1954 Letecké učiliště
Dislokace:
Deployed:
15.03.1951-01.11.1954 Prostějov, letiště /

Velitel:
Commander:
15.03.1951-01.11.1951 Kokeš, Vladimír(kapitán letectva)
01.11.1951-DD.MM.1953 Štefánek, Josef (kapitán letectva)
DD.MM.1953-01.11.1954 Rotrekl, Jan (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
15.03.1951-01.11.1954 VÚ 9957 Prostějov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (4. letecký školní pluk),
URL : https://www.valka.cz/4-letecky-skolni-pluk-1951-1954-t52103#454787Verze : 0
MOD
4. letecký školní pluk (4. lšp)



Zřízení: 15.03.1951 -


Předchůdce: Pilotní škola III Prostějov I


Dislokace:
Prostějov I Prostějov, letiště 15.03.1951-31.10.1954
Prostějov II-Stichovice, letiště DD.MM.1953-31.10.1954


Nadřízené velitelství :
Leteckého učiliště (15.03.1951-31.10.1954)


Velitel:
15.03.1951-01.11.1951 Kokeš, Vladimír(kapitán letectva)
01.11.1951-DD.MM.1953 Štefánek, Josef (kapitán letectva)
DD.MM.1953-31.10.1954 Rotrekl, Jan (major letectva)


Podřízené jednotky:
1. školní letka 15.03.1951-31.12.1952
Velitel letky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR


2. školní letka 15.03.1951-31.12.1952
Velitel letky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
******
1. školní letka DD.MM.1953-31.12.1954
Velitel letky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ďumbala, Benjamín (nadporučík letectva)


2. školní letka DD.MM.RRRR-31.12.1954
Velitel letky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Černý, Jiří (kapitán letectva)


3. školní letka DD.MM.1953-31.12.1954
Velitel letky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Malý, František (nadporučík letectva)


4. školní letka DD.MM.1953-31.12.1954
Velitel letky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Holubář, Josef (nadporučík letectva)



Zrušení: 31.10.1954
Nástupce: 01.11.1954 - přečíslován na: 2. letecký školní pluk


Letecká technika:
S-199
CS-199
B-33
CB-33
C-2
Zabezpečovací jednotky:


25. letištní prapor (15.03.1951-01.10.1954)
32. radiotechnická četa LZS III. třídy (01.01.1953 - 01.10.1954)


Zdroj:
www.vojenstvi.cz, ISSN : 1802-1514
Ikar klub 1953, Miloslav Moráček
Osmadvacítka, Ing. Jan Dúbravčík, Svět křídel 2007, ISBN 80-86808-40-8
URL : https://www.valka.cz/4-letecky-skolni-pluk-1951-1954-t52103#196722Verze : 0