Main Menu
User Menu

7. letecký školní pluk [1953-1954]

7th Air School Regiment

     
Název:
Name:
7. letecký školní pluk
Originální název:
Original Name:
7. letecký školní pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1953
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1953-01.11.1954 15. letecký stíhací sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1953-01.11.1954 Přerov, letiště /

Velitel:
Commander:
01.01.1953-30.10.1953 Mates, Jiří (major)
30.10.1953-01.11.1954 Dolíhal, František (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1953-01.11.1954 VÚ 8010 Přerov
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (7. letecký školní pluk),
URL : https://www.valka.cz/7-letecky-skolni-pluk-1953-1954-t52097#454803Verze : 0
MOD
7. letecký školní pluk (7. lšp)


Zřízení: 01.01.1953
Předchůdce: reorganizací z Proudového výcvikového střediska letectva


Dislokace: 01.01.1953-31.10.1954 Přerov


Nadřízené velitelství: 01.01.1953-31.10.1954 15. letecký stíhací sbor


Velitel:
01.01.1953-29.10.1953 Mates, Jiří (major)
30.10.1953-31.10.1954 Dolíhal, František (major)


Zrušení: 01.11.1954


***
Zdroj: www.vojenstvi.cz, ISSN : 1802-1514
URL : https://www.valka.cz/7-letecky-skolni-pluk-1953-1954-t52097#196715Verze : 0