Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 52 [1945-1950]

52nd Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 52
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 52
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1945
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1950
Nástupce:
Successor:
361. dělostřelecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1945-15.12.1950 Velitelství dělostřelectva tankového sboru
Dislokace:
Deployed:
15.09.1945-01.10.1946 Jihlava, kasárny /
01.10.1946-01.10.1947 Vyškov-Dědice, kasárny /
01.10.1947-15.12.1950 Bruntál, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.09.1945-15.12.1950 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

15.09.1945-15.12.1950 Dělostřelecký oddíl I/52
15.09.1945-15.12.1950 Dělostřelecký oddíl II/52
15.09.1945-15.12.1950 Dělostřelecký oddíl III/52
15.09.1945-15.12.1950 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 52
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1946 VÚ 0000 Jihlava
01.10.1946-01.10.1947 VÚ 0000 Vyškov-Dědice
01.10.1947-15.12.1950 VÚ 0000 Bruntál
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Dělostřelecký pluk 52)
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-52-1945-1950-t51149#398864Verze : 1
MOD